İddaa Sistem Nedir?

Genel

İddaa, severek takip ettiğiniz spor dallarının maç sonuçları tahmin edilerek oynanan, yatırılan kupon ücretiyle orantılı olarak artan veya azalan bir kazanç elde etmenizi sağlayan şans oyunudur. Sadece futbol değil, voleybol, hentbol, basketbol gibi birçok spor dalıyla alakalı olarak kupon yapabilme imkânı sunar. iddaa sistem açıklamaları kuponunuzda birbirinden farklı maçlar olması durumunda birbirinden farklı sistem kodlarından birini veya ikisini seçerek kuponunuzun kazanma şansını arttırmaktır. Örnek verecek olursak eğer 3 maçlık bir kuponda en az sistem 2 ve 3 seçilmelidir. Böylece en az 2 maçı tutturursanız kuponunuz otomatik olarak kazanmış sayılır. Sistem 3 de ise bütün maçları doğru tahmin etmeniz durumunda, kazancınız katlanmış bir şekilde ödenecektir.

Sistem Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcılar içiniddaa sistem çeşitleri birden fazla seçenek sunmaktadır. Sistem çeşitleri içerisinden en çok kullanılan 2-3 sistem çeşididir. Yeni başlayanlara az yatırımla alıştırma yapma imkânı sağlayan sistem 2-3 de tahmin edilmesi istenen maç sayısı 3 ile sınırlıdır ve en az 2 maçı doğru tahmin etmeniz gerekmektedir.

iddaa sistem 2 nedir sorusunu şöyle açıklayabiliriz; ilk defa oynayacaklar veya riskli kupon doldurmak istemeyenler için önerilen ilk ve ikinci yarı sonuçlarını tahmin etmek için doldurulan kupon çeşididir. Sistem 2 seçildikten sonra en az 3 maç oynamanız gerekiyor. Kuponunuzda yalnızca 1 maçın tutmama hakkı bulunmaktadır. Böylece hem az maç tahmin etmiş oluyorsunuz, hem kupon fiyatı düşük ödeniyor hem de kaybetme olasılığınızı en aza indirmiş oluyorsunuz. Kısaca oynadığınız 3 maçtan 2 si tutarsa kuponunuz kazanmış oluyor.

iddaa sistem 3 nedir sorusunun cevabı ise kuponunuzda oynadığınız 4 maçın 3 ünü koruma altına almak demektir. Yani 1 maçın kaybetme ihtimaline karşılık en az 4 maç oynamanız gerekiyor. Böylece kuponunuzu koruma altına alıyorsunuz veya 3 maçı doğru tahmin ettiğinizde kuponunuz otomatik olarak kazanmış oluyor.

Diğer sistem çeşitlerinden olan sistem 3-4-5 ise çoklu koruma sağlar ve kuponunuzdaki maçların doğru tahmin edilmesi durumunda bütün sistemler için ayrı ayrı hesaplanarak ekstra kazanç getirir. Ancak bu sistemin zayıf tarafı ise banko seçimi yapamayacak olmanızdır.

Bir başka kazançlı ve kolay olan sistem çeşidi ise sistem 4-5-6 dır. Bu sistem tecrübeli oyuncular tarafından oldukça fazla oynanmaktadır. Gelirinin artmasını sağladığı kadar riskinin de artmasına sebep olan maç sayısı bu sistemde en az 2 maçın tutmama hakkı vardır. Sistem en az 6 maç ile oynanmakta ve her sistem için kazançlar ayrı ayrı hesaplanmaktadır. 3 ten fazla maçın kaybedilmesi durumunda ise kuponunuz yatacaktır.

 

Sistem Nasıl Oynanır?

Nasıl oynanır konusuna değinecek olursak, 5 maçtan oluşan bir kuponda sistem 3-4-5 i seçebilirsiniz. Böylece en az 3 maçı bilmeniz kuponunuzun kazanmasını sağlayacaktır. Kaybetme şansınız yine 2 maçtır ancak 5 maçın tamamını doğru tahmin ederseniz eğer elde edeceğiniz kazançta katlanarak artacaktır. Sistem oynamanın bir diğer avantajı, kuponunuza yanılma payı tanıyarak kazanmanızı sağlamaktır. Böylece son maçta kaybetme ihtimalinizi azaltır. Birden çok sistemin bir arada seçilebilmesi de yine kuponunuzun kazanma şansını arttıracaktır. Böylece 6 maç oynadığınız bir kuponda sistem 4-5-6 yı seçmelisiniz ki 2 yanılma payınız olsun. Ancak kuponunuzdaki maçların tamamını doğru bilmeniz durumunda ise kazancınız oynadığınız oranlara göre  misli artacaktır.

iddaa sistem cetveli yardımıyla belirlediğiniz kolon sayısı, size kazanacağınız miktarı hesaplamanızda yardımcı olacaktır. Tahmin edilen maç sayısı ve seçilen sistem numaralarının kesiştiği noktalar kolon sayısını bulmanızı sağlayacaktır.  Bu durumda elde edilen kolon miktarı kadar kupon ücreti yatırmanız gerekir.

İddaa sistem alacak para hesaplama yapılırken kazanabileceğiniz parayı hesaplamak için oynanan kolon bedeli ve kazanılan maçların oranları çarpılmalıdır. Örnek verecek olursak bir kolon fiyatı 1 TL * (maçların oranları ) 3,50*5,40*2,35 = 44,415 TL kazancınız olacaktır. Her kolon fiyatı 1 TL olduğundan kuponunuzu yatırırken 3 kolon yaptıysanız 3 TL yatırmalısınız.  Büyük oranlarla oynadığınızda kaybetme ihtimalinizin artması kadar kazancınız da artacaktır.

 

Banko Nedir, Nasıl Oynanır?

İddaa sistem banko denildiğinde aklınıza gelmesi gereken şey, seçtiğiniz maçın kazanmasının garanti olmasıdır. Banko maçınızı seçerken birçok kaynaktan yararlanabilir veya kendi görüşleriniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Banko olarak seçeceğiniz takımların yakın geçmişteki maç kazanma oranlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Kuponunuzda banko olarak işaretlediğiniz maç, kupon ücretine dâhil edilmez. Bir nevi kuponunuzun garanti belgesi gibidir. Banko maçınız tutarsa eğer kuponunuz kazanmış sayılır ve oynadığınız diğer maçların ücretlerini de katlanmış şekilde alabilirsiniz. Ancak banko oynamanın riskli tarafı ise kuponunuzdaki bütün maçları bilseniz bile banko maç tahmininiz tutmazsa kuponunuz yatmış sayılır ve ücret alamazsınız.

Tek kuponda iki şekilde de bahis yapabilirsiniz.  Banko ve sistem birlikte tercih ederseniz banko maç sistem dışı tutulur ve yatıracağınız kupon fiyatına dâhil edilmez. Kazanacağına kesin gözüyle baktığınız tahmininiz varsa banko seçeneğini işaretlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir